בכל בית טיפוסי בו גרים יחד בהרמוניה גברים ונשים סביר להניח שתיווצר סתימה. גם אם אתה גר לבד בדירה אז סביר להניח שפעם או פעמיים היית צריך להזמין אינסטלאטור שיפתח עבורך את הסתימות או ישחרר את הצנרת, בעיקר אם זו דירה שכורה או בניין ישן.

אם זה בכיור באמבטיה, בכיור במטבח, במקלחת, זה לא משנה. מה שכן משנה זו הידיעה שרגע לפני שקוראים לאינסטלטור שווה לנסות לבד להתמודד עם התקלה.כן, כן, להתמודד לבד עם התקלה. אתה בהחלט יכול . זה דורש ביקור לחנות דברי עבודה קודם לכן אבל אלו דברים שאתה גם ככה צריך שיהיו לך בבית וישמשו אותך גם בעתיד. ואם לשכנה החתיכה מלמטה או לזקנה שגרה מעלייך תהיה סתימה אתה תצא הגיבור של הבניין. סמוך עלינו.

אז קודם כל כאמור אתה צריך ללכת לחנות ולקנות את המוצרים הבאים:

חומר שמיועד לפתיחת סתימות ( ניתן להשיג בכל רשת)

נחש /ספירלה – צינור מתכת שאפשר להכניס לצינור המים ופשוט לסובב עד שהסתימה מתפרקת

פומפה

בנוסך לכך אתה צריך מים רותחים, שזה בטוח יש לך בבית.

עכשיו הגעת לשלב העבודה.

בשלב הראשון כדאי לשפוך מים רותחים אל מקור הסתימה – לא מעט סתימות פשוט נפתחות בעזרת המים החמים שממיסים את מקור הסתימה. קודם כל תשפוך. חכה רגע ואז תפתח את הברז ותיתן למים לזרום ותראה אם הסתימה השתחררה.

אם הסתימה עדיין קיימת, עבור לשלב הבא והשתמש בחומר ייעודי לפתיחת סתימות, בתקווה שזה אכן יפתור את הבעיה. על כל חומר יש הוראות מדויקות וברורות וכל מה שאתה צריך לעשות זה לקרוא ולבצע. אין פה הגדלת ראש אלא ממש קריאה ופעולה.

במידה והסתימה עקשנית ולא נפתרה באמצעים הפשוטים, זה הזמן לעבור לשלב הבא ולעשות שימוש בנחש (ספירלה) את צינור המתכת יש להכניס לצינור המים ופשוט לסובב עד שהסתימה מתפרקת. נכון, יש מצב שתמצא את עצמך מסובב ומסובב אבל אל תוותר! הסתימה תשתחרר.

את הפומפה מצמידים לחור ומתחילים לפמפם, עד שהלחץ מפרק את הסתימה. נכון.. זה דורש קצת מאמץ. אבל יעיל.

סביר להניח שרוב הסתימות תיפתרנה באמצעים הללו. במידה והבעיה לא נפתרה כנראה שמדובר בסתימה שמצריכה קצת יותר מיומנות שדורשת פירוק והרכבה של צינורות ואולי זה הזמן כן להיעזר באיש מקצוע.

מה המסקנה?

קודם כל לפני הכל (ואת זה אולי פחות תרצה לשמוע) תנסה להימנע מהיווצרות סתימות. דברים שזורקים לכיור, דברים ששוטפים באסלה, שערות במקלחת… כל אלה יכולים ברגע לגרום לסתימה בעיקר אם הניקוז לא להיט והצנרת ישנה. הימנעות מסתימות זה 50% מהעבודה

דבר נוסף זה שרגע לפני שאתה מתקשר לאיש מקצוע שיגיע לטפל בסתימה שווה לנסות לבד, נכון, זו יכולה להתגלות כחוויה לא נעימה ואולי קצת מסריחה אבל עדיין נמנעת מהוצאה מיותרת על משהו שיכולת לעשות בעצמך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *